Quatro - jednoduchý nákup na splátky


Úvod » Kondenzačné kotly » Protherm Panther Condens 20/26 KKV + WEL 75 ME + regulátor MiSet


        

Protherm Panther Condens 20/26 KKV + WEL 75 ME + regulátor MiSet

skladom

 

Číslo produktu: 0010045050
Výrobca: Protherm
Naša cena bez DPH : 1 916,67 EUR
Naša cena s DPH (20 %):
2 300,00 EUR

Zostava pre prípad, keď prietokový ohrev nestačí

Zostava sa skladá z kondenzačného kotla PANTHER CONDENS 26 KKV s prietokovým ohrevom teplej vody s výkonom do vykurovania 2,9 - 19,7 kW a s výkonom pri ohreve teplej vody: 3,1 - 25,7 kW, externého závesného zásobníka teplej vody WEL 75 ME typu shift-load (s vrstveným ohrevom TV) s objemom 68 litrov a regulátora MiSet. Kotol je pôvodne používaný na prípravu TV prietokovým spôsobom, ak sa pridá vrstvený externý zásobník, potom je prietokový ohrev využitý na ohrev vody v zásobníku vrstveným spôsobom. Teplota vody v zásobníku sa nastavuje priamo na termostate zásobníka, ktorý je dodávaný súčasne so sadou na dobíjanie vrstvených zásobníkov. Zásobník sa umiestňuje vedľa kotla na stenu a je prepojený s kotlom pomocou dobíjacej sady s čerpadlom TV. Pri poklese teploty o 5K pod nastavenú hodnotu na termostate zásobníka, sa spustí čerpadlo dobíjacej sady, čím sa vytvorí prietok v okruhu teplej vody kotla, čo kotol vyhodnotí ako odber vody a spustí ohrev pretekajúcej vody cez doskový výmenník. Po dosiahnutí požadovanej teploty v zásobníku sa zastaví čerpadlo TV, čím sa preruší prietok cez doskový výmenník a kotol sa vypne, prípadne prepne do vykurovacieho systému (ak je požiadavka na kúrenie).

Pridaním externého vrstveného zásobníka sa zvýši množstvo dodávanej teplej vody z hodnoty 12 l/min (pri ∆t 30°C) až na hodnotu 18,9 l/min (pri ∆t 30°C). Takáto zostava je potom schopná dodať v priebehu 10 minút pri plne nahriatom zásobníku na 60°C množstvo až 160 l vody s teplotou 45°C. Opätovné nahriatie zásobníka na maximálnu teplotu je za 15 minút od skončenia odberu TV.

Prednosti a výhody

• Zostava závesného kondenzačného kotla so závesným zásobníkom teplej vody s vrstveným ohrevom TV
• Vysoká spoľahlivosť a výkonnosť kotla vďaka použitiu vysoko kvalitných komponentov
• Veľký rozsah modulácie výkonu kotla so zvýšením výkonu pri príprave teplej vody
• Vysoká účinnosť
• Komfortná príprava teplej vody
• Ľahká obsluha – vďaka intuitívnemu konceptu ovládacieho panelu

Technická charakteristika

• Príprava teplej vody v externom 68 litrovom závesnom vrstvenom zásobníku s nízkymi tepelnými stratami (štítok s energetickou triedou „B“)
• Nerezový kondenzačný výmenník kotla
• Zabudovaná výhrevná elektrická špirála 2 kW v zásobníku ako dodatočný spôsob ohrevu v prípade poruchy kotla
• Ochrana proti korózii horčíkovou anódou
• Nastavenie teploty teplej vody priamo na termostate zásobníka

YzdmM