Quatro - jednoduchý nákup na splátky

KONTAKT

ADACO s. r. o.
Vajnorská 108/B
831 04 Bratislava
tel: 02/444 61 888
adaco@adaco.sk

» Nezmysly šírené „odborníkmi“
Nezmysli šírené „odborníkmi“
  1. "kondenzačný kotol je vhodný len pre podlahové vykurovanie" - nezmysel. Kondenzačný kotol je vhodný aj pre radiátorové alebo kombinované vykurovanie.
  2. "ak chcete kúriť kondenzačným kotlom, musíte zvňčšiť plochu radiátorov" - zavádzajúci výrok. Je pravda, že s čím nižším teplotným spádom bude kondenzačný kotol pracovať, tým lepšie. Avšak aj pri radiátoroch navrhnutých na starý teplotný spád 90/70 st.C bude kondenzačný kotol s ekvitermickou reguláciou viac ako 90% vykurovacieho obdobia pracovať v kondenzačnom režime.
  3. "dajte si 24 kW kotol" - pri novostavbách je to pravda len ak máte vykurovanú plochu minimálne 500 m2. Drvivá väčšina súčasných novostavieb rodinných domov má tepelné straty do 10 kW. V každom prípade konzultujte s odborníkmi. Pozor! Nie "odborníkmi"! To, že inštalatér - kúrenár dokáže dobre namontovať radiátory, rozvody k nim, podlahové vykurovanie alebo napojiť kotol, ešte neznamená, že je odborník na stanovenie výkonu kotla či vykurovacích telies. Na to sú projektanti kúrenia. Zopakujem "kúrenia". Nie plynu, či zdravotechniky. A už vôbec nie architekti. S boľavým zubom tiež nepôjdete za gynekológom či internistom, ale k dentistovi.
  4. "kúpte si Protherm, to je to isté, ako Vaillant, veď to aj vyrábajú v rovnakej fabrike" - tá rovnaká fabrika síce môže byť niekedy pravda, ale to je všetko. Protherm je síce súčasť "Vaillant Group" rovnako ako ďalších 5-6 značiek, ale má svoj vývoj, svoje komponenty a svoje množstvá vyrobených kotlov v nejakej sérii. Každá značka je určená pre nejaký segment trhu a je v ňom dobrá. Ale zďaleka to nie je to isté.
  5. "vyberte si kotol s prietokovým ohrevom teplej vody, lebo zásobník má veľké straty" - netuším, kto kedy urobil štúdiu na túto tému. Avšak budem polemizovať. Na prípravu rovnakého množstva teplej vody musí v princípe dodať rovnaké množstvo energie. Fyzika nepustí. A ak má zásobník nejaké malé percento strát (obvykle sú veľmi dobre izolované), tak kotol s prietokovým ohrevom má výrazne väčšie množstvo štartov a s tým súvisiacu vyššiu spotrebu plynu. Takže čo je úspornejšie? Avšak teplá voda je aj o komforte. A je veľký rozdiel, či si musím organizovať prevádzku domácnosti a jej členov podľa toho, kto kedy otvorí kohútik teplej vody a zoberie ju inému. Čím väčšia zásoba teplej vody (120 - 200 l), tým väčší komfort.
  6. "zapojte do systému s kondenzačným kotlom (často ešte aj s podlahovkou) krb s teplovodným výmenníkom" - ukážka toho, že predajcovia krbov sú dobrí obchodníci. Ak máte plyn a plynový kotol, nemiešajte ho do kopy s nejakým zázrakom, spôsobíte si len problémy, vyhodíte peniaze a výsledok bude veľmi neistý.
  7. "skombinujte kondenzačný kotol so solárnym systémom na podporu kúrenia" - aj predajcovia solárnych systémov sú dobrí obchodníci a chcú z niečoho žiť. Ak máte plyn a chcete byť ekologický, dajte si solár na prípravu teplej vody. Nekomplikujte si život kombináciou kúrenia plynom a solárnymi panelmi. Škoda peňazí, nikdy sa vám nevrátia.
YjEwODE