Quatro - jednoduchý nákup na splátky


Úvod » Tepelné čerpadlá » Vaillant aroSTOR VWL BM


        

Vaillant aroSTOR VWL BM

skladom

 

Dostupnosť: Na objednávku
Číslo produktu: 0010026819
Výrobca: Vaillant
Naša cena bez DPH : 2 100,00 EUR
Naša cena s DPH (20 %):
2 520,00 EUR

Najvyšší komfort prípravy teplej vody

Tepelné čerpadlo aroSTOR so vstavaným 270 litrovým nerezovým bivalentným zásobníkom zohreje vodu až na teplotu 60 °C kompresorovým okruhom a s integrovaným záložným ohrievačom až na 65 °C. Poskytne tak vysoký komfort dodávky teplej vody aj pre najnáročnejších užívateľov. Je rovnako vhodné pre novostavby aj pre modernizácie. Prostredníctvom integrovaného výmenníka tepla môže pre doohrev teplej vody pohodlne a efektívne využívať rôzne zdroje tepla.

Nový stupeň ekologickej prevádzky

Tepelné čerpadlo aroSTOR poskytuje domácnostiam teplú vodu s ohľadom na životné prostredie.

S výkonovým číslom (COP) až 3,58 využíva vzduch ako zdroj tepla veľmi efektívne, keďže náklady na teplú vodu sú až trikrát nižšie ako u zásobníkov s elektrickým ohrevom. Ohrev vody pomocou tepelného čerpadla aroSTOR je možný až do vonkajšej teploty -7°C.

Tepelné čerpadlo šetrí životné prostredie aj tým, že neuvoľňuje do vzduchu žiadne splodiny spaľovania. Na ohrev vody využíva obnoviteľný zdroj energie – teplo zo vzduchu a vďaka prírodnému chladivu R290 je ešte ekologickejší ako doposiaľ.

Cieľom nového nariadenia EÚ o F-plynoch je výrazné zníženie používania syntetických chladív s cieľom chrániť klímu. Prírodné chladivo R290, ktoré cirkuluje v aroSTORe, má GWP (Global Warming Potential) hodnotu len 3, vďaka čomu už teraz spĺňa prísne budúce EÚ normy.

Skutočná pridaná hodnota: chladenie naviac

aroSTOR môže byť zapojený tak, že prívod vzduchu je realizovaný z vonku, odoberie sa teplo a odpadový vzduch sa odvádza naspäť von. Tento ochladený vzduch sa však môže ešte využiť na schladenie skladovacích priestorov napr. špajze cez špeciálne vzduchové potrubia. Ďalšou možnosťou zapojenia aroSTOR je prívod aj odvod vzduchu vo vnútri inštalačnej miestnosti, čím sa priestor ochladzuje o niekoľko stupňov a zároveň sa odvlhčuje.

aroSTOR v skratke:

• Ekologická príprava teplej vody z využitím prírodných zdrojov tepla a prírodného chladiva R 290

• Rýchla inštalácia a flexibilné pripojenie vzduchových potrubí

• Znížená hmotnosť a nízka výška, vďaka čomu je vhodný aj pre nízke suterény.

• Ľahká údržba vďaka vysokokvalitnému zásobníku z nehrdzavejúcej ocele bez použitia ochrannej anódy, ktorú býva potrebné vymieňať, alebo starostlivo udržiavať.

• Jednoduchá integrácia do existujúcich vykurovacích systémov

• Obzvlášť vhodný na prípravu teplej vody v pasívnych domoch

• Trieda energetickej účinnosti pre ohrev vody (A+ až F): A+

NzAyYT